Život prináša zmeny - aj v našej  knižnici

Život prináša zmeny - aj v našej knižnici

Kvety a knihy sú pre veľa ľudí potrebné ako každodenný chlieb.

Honoré de Balzac

Práve knihy   boli takmer tridsať rokov aj každodenným pracovným chlebom  pre pani Mgr. Katarínu Soukupovú, odchádzajúcu riaditeľku Záhorskej knižnice. Venovala jej podstatnú časť svojej profesijnej kariéry a zanechala v živote knižnice  nezmazateľnú pečať. Svojou profesionalitou, skúsenosťami, odbornými vedomosťami, kultivovanosťou, empatiou, srdečnosťou  a predovšetkým srdcom zapáleným pre svet kníh a literatúry prispela k tomu, že sa Záhorská knižnica v Senici  stala jednou z prosperujúcich a uznávaných regionálnych knižníc na Slovensku. Pod jej vedením prešla knižnica kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou, dnes je plne automatizovaným informačným pracoviskom. Výraznou mierou prispela k tomu, že naša knižnica významne participuje na rozvoji kultúrno-spoločenského života regiónu, je vyhlasovateľom celoslovenskej autorskej súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského.

Chceli by sme  teda pani Mgr. Soukupovej srdečne poďakovať za jej tvorivé počiny, reprezentáciu Záhorskej knižnice a mesta Senica v oblasti kultúry nielen v našom regióne a na Slovensku, ale aj v zahraničí. Želáme jej pevné zdravie, veľa radosti v osobnom a rodinnom živote, pohodu pri voľnočasových aktivitách a budeme radi, keď si nájde čas na návštevu knižnice, ktorú kreovala.

Štafetu prebrala a novou p. riaditeľkou sa k 1. 5. 2019 stala p. Ing. Silvia Sameková, ktorej prajeme, aby v zdraví , s entuziazmom a elánom  mohla nadviazať na prácu svojej predchodkyne a dokázala v dobre fungujúcom kolektíve realizovať svoje plány a zámery a prispieť tak k šíreniu dobrého mena Záhorskej  knižnice.