Boli sme sa inšpirovať  v Krajskej knižnici v Žiline

Boli sme sa inšpirovať v Krajskej knižnici v Žiline

V stredu 6. októbra 2021 sme sa opäť vzdelávali v projekte Hlásime sa k modernej knižnici.

Po seminároch so psychológmi Ľudovítom a Líviou Dobšovičovcami a letným IT kurzom pokračoval projekt tzv. príkladmi dobrej praxe. Spolu s ďalšími knihovníkmi Záhoria sme absolvovali odbornú exkurziu do Krajskej knižnice v Žiline, ktorá v minulom roku získala ocenenie Knižnica roka 2020.

Veľmi ochotne sa nám venovala riaditeľka p. Katarína Šušoliaková, ktorej sa spolu s celým kolektívom darí vo viacerých oblastiach. V minulom roku sa zavŕšila kompletná rekonštrukcia prízemia, vďaka ktorej vznikol moderný a vizuálne atraktívny multifunkčný priestor.

Na významnom ocenení má nemalý podiel aj aktívna činnosť knižnice v oblasti práce s verejnosťou, pretože žilinskí knihovníci veľmi úspešne nachádzajú i menej tradičné spôsoby, ako zaujať verejnosť.

Projekt Hlásime sa k modernej knižnici z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.