Správa pre šikovné deti: vyhlasujeme ďalší ročník výtvarnej súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského!

Po ročnej prestávke opäť vyhlasujeme Rozprávky Pavla Dobšinského, regionálnu súťaž v detskej výtvarnej tvorbe. Kým v minulých ročníkoch ilustrovali deti rozprávku podľa vlastného výberu, tentoraz sme sa rozhodli zostať verní názvu súťaže a upriamiť pozornosť malých výtvarníkov na slovenskú rozprávkovú klasiku, na rozprávku Tri zlaté hrušky.

Samotnej výtvarnej tvorbe by malo predchádzať prečítanie rozprávky (v prípade menších detí učiteľom alebo rodičom) alebo vypočutie formou audiorozprávky.

Rozprávka je dostupná:

• vo viacerých knihách Pavla Dobšinského v odd. pre deti a mládež
  • vo forme textu TU
  • vo formáte audiorozprávky Zlatého fondu denníka SME (načítal Robert Roth) TU

Technika: ľubovoľná

Formát: A3 alebo A4

Termín uzávierky: 30. 6. 2021

Kategórie:

• kat. Materské školy
  • kat. I. stupeň ZŠ:          1. až 4. ročník ZŠ
  • kat. II. stupeň ZŠ:         5. – 9. ročník ZŠ a zodpovedajúce ročníky 8-roč. gymnázia
  • kat. Spojená škola:     1. až 9. ročník Spojenej školy
  • kat. ZUŠ:                        výtvarný odbor ZUŠ

Výtvarné práce spolu s podpísaným súhlasom so spracovaním osobných údajov je potrebné doručiť do termínu uzávierky do Záhorskej knižnice.

Propozície a kontakt: TU

Súhlas so spracovaním osobných údajov (neplnoletý účastník súťaže): TU

Rozprávky Pavla Dobšinského podporilo Mesto Senica.