Hánová, Markéta: Deník ze života s Alzheimerem

Deník, který držíte v rukou, zachycuje život rodiny, navštívené „panem Alzheimerem“. Autorka přibližuje v podobě krátkých, často velmi osobních deníkových zápisků celých deset let náročné péče o nemocnou maminku - co se dělo od chvíle, kdy „nezvaný host“ poprvé zaklepal na dveře jejích rodičů, až do okamžiku, kdy se s maminkou navždy rozloučila. Ke každé kapitole emočně silného příběhu jsou připojené komentáře odborníků, kteří autorčiny popisy doplňují o vlastní náhled na věc a odborné rady, podložené nejmodernějšími poznatky jednotlivých disciplín. Dozvíte se například, jak správně reagovat na agresivitu nemocného, jak nastavit denní řád, jak se zachovat, když váš blízký přestává dbát o hygienu, a v neposlední řadě také to, jak pečovat o vlastní duševní i tělesné zdraví a jak při službě druhým nezapomínat na sebe.