Potraviny a ich pôvod: téma výsostne aktuálna aj pre Záhorskú knižnicu

Vo štvrtok 20. februára 2020 sme pripravili jedno z podujatí, ktorými sa snažíme reagovať na aktuálne dianie v spoločnosti, klásť otázky a hľadať odpovede.

V priestoroch kaviarne Coffee Shop sme zorganizovali besedu na výsostne aktuálnu tému - Potraviny naše každodenné včera, dnes a zajtra. Ponuku na spoluprácu od Záhorskej knižnice prijala Kvetoslava Jablonická, autorka publikácie Križovatky poľnohospodárstva na Záhorí. Do svojej besedy prizvala naslovo vzatých odborníkov z oblasti potravinárstva. O aktuálnej situácií debatovali Tatiana Lopúchová, riaditeľka Senických pekární a cukrární, a. s. a zároveň predsedníčka Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov SR, Blanka Praskačová, členka predstavenstva Syrárne Havran, a. s., Peter Španka z PD Senica, Marian Honza, bývalý  riaditeľ Výskumného ústavu potravinárskeho, Peter Rafaj, zootechnik firmy Agropartner s. r. o. a Mária Čambalová, veterinárka z Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy. Hoci by sa mohlo zdať, že debata bola výsostne odborná a pre verejnosť nezaujímavá, opak je pravdou. Rozvinula sa diskusia plná zaujímavých a podnetných myšlienok. Veď téma potravín a ich pôvodu v obchodnej sieti sa dotýka každého z nás. Z pôvodne potravinovo sebestačnej krajiny sme sa prepracovali k opačnej situácii – dnes dovážame takmer všetko, i to, čo vieme sami vypestovať. Situácia je vážna, nie však beznádejná. Obrat k lepšiemu máme v rukách predovšetkým my, spotrebitelia. A to možno už dnes. Keď najbližšie pôjdete nakupovať, položte si otázku: kúpim si jogurt, mlieko, mäso z Nemecka či USA, ktoré k nám putovali tisíce kilometrov, alebo uprednostním to naše, slovenské a regionálne?

{os-gal-58}