Týždeň slovenských knižníc - PORTÁL, predajná výstava odbornej pedagogickej literatúry

V utorok 14. marca 2017 v rámci Týždňa slovenských knižníc do Záhorskej knižnice v Senici zavítala s Vydavateľstvom PORTÁL a jeho predajnou výstavou PaedDr. Nadežda Čabiňáková. Čo patrí medzi najhľadanejšie tituly z aktuálnej ponuky? „V tomto roku na prvé miesto dávam knihu „Inkluzívna pedagogika“ na ktorú som hrdá, lebo je to náš slovenský autor, známy vysokoškolský pedagóg, pán profesor Viktor Lechta, ktorý je zároveň európskym pedagógom, lebo učí aj na fakulte v Poľsku. Inkluzívna pedagogika je úžasná kniha, jej spoluautormi sú i profesorka Blanka Kudláčová, docent Andrej Rajský, ktorí učia na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity.“ Uviedla N. Čabiňáková.

Po akých knihách siahajú záujemcovia na tejto predajnej výstave tu na Záhorí? „Keď prichádzam do Senice, vždy sa teším na učiteľov špeciálnych škôl, učiteľky materských škôl, lebo v portfóliu Vydavateľstva PORTÁL im mám stále čo ponúknuť. Aj bežný človek si tu môže kúpiť niečo pre potešenie duše, alebo na tréning pamäti, v čom sme pri vydávaní kníh tiež exkluzívni.“
V pondelok bola podobná predajná výstava PORTÁL-u na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave, v stredu  15. marca bude popoludní podujatie k predstaveniu knihy „Inkluzívna pedagogika“ v Trnave na Trnavskej univerzite a vo štvrtok 16. marca v Týždni slovenských knižníc Vydavateľstvo PORTÁL zavíta s predajnou výstavou aj na Katolícku univerzitu v Ružomberku.
Popri knihovníkoch a pedagógoch sme na predajnej výstave PORTÁL-u v utorok v Záhorskej knižnici v Senici zastihli aj skupinu študentov - tretiakov z Obchodnej akadémie v Senici so stredoškolskou profesorkou  PhDr. Ivetou Hazuchovou, ktorá spolu s PaedDr. Nadeždou Čabiňákovou študentov v ponuke kníh zorientovali. Zároveň upriamili pozornosť mladých na tie odbory, v ktorých chcú stredoškoláci pokračovať aj na vysokej škole alebo k nim svojim záujmom inklinujú. Vydavateľstvo PORTÁL má v ponuke okolo 1670 titulov a ročne vydá 94-97 noviniek. V ZK Senica sa predstavilo s takmer 300 titulmi.

{gallery}20170315_tsk3{/gallery}