ZATVORENÁ KNIŽNICA? NEVADÍ!

ZATVORENÁ KNIŽNICA? NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

 

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.

Naša Senica 1977 – 1979

Naša Senica 1980 – 1982

Naša Senica 1983 – 1986


 Otvárame Klub knižných pátračov! 

 
 

Na FB profile Záhorskej knižnice je už pripravená knižná výzva. Vaša úloha? Úplne jednoduchá: podľa zadaných kritérií pátrať po knihách, ktoré spĺňajú zadanie knižnej výzvy. Pripojte sa k nám na FB a hor sa do pátrania!

Poznáte osobnosti späté so Senicou?
 
História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?
 
Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!  

Poznáte súčasnú Senicu?
 

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?  

#pomoc

Neviete si rady?

Ako si predĺžim výpožičnú dobu požičaných kníh?

Kliknite na odkaz online katalógu alebo otvorte webovú stránku sezk.dawinci.sk a prihláste sa do vášho konta nasledovne:

Vpravo hore kliknite na “Prihlásiť sa”:

Číslo preukazu: číslo čiarového kódu na zadnej strane vášho preukazu.

Heslo: vaše priezvisko s diakritikou.

(Napríklad: Jozef Mrkvička bude mať heslo “Mrkvička”.).

Po prihlásení uvidíte zoznam vypožičaných kníh. Na ľavej strane označte tie, ktoré si želáte predĺžiť a následne kliknite na modré tlačidlo “Predĺžiť tituly”.

Ak výpožičku nie je možné z nejakého dôvodu predĺžiť, kontaktujte nás alebo sa zastavte osobne.

Môžem si rezervovať konkrétnu knihu?

Po prihlásení sa do svojho konta v online katalógu (alebo prostredníctvom webstránky sezk.dawinci.sk) si cez “vyhľadávanie” nájdete konkrétnu knihu. Online katalóg vás informuje, či je daná kniha “voľná” alebo “obsadená” a na základe toho si môžete obsadenú knihu jedným kliknutím rezervovať. V prípade, že je voľná, si ju rovnakým spôsobom môžete objednať.

Rezervovať knihu je takisto možné e-mailom (kniznica@zahorskakniznica.eu) alebo telefonicky do príslušného oddelenia. Ak je kniha dostupná, knihovníci vám ju odložia. Ak ju má požičaný iný čitateľ, budeme vás prostredníctvom e-mailu informovať o jej dostupnosti.

Ako zistím, či máte vo fonde konkrétnu knihu?

V hornej časti našej webovej stránky kliknite na Katalógy/Periodiká a následne na online katalóg (môžete použiť i webstránku sezk.dawinci.sk). Do vyhľadávacieho poľa napíšte autora alebo názov publikácie a kliknite na ikonu lupy. V zázname zobrazených kníh je uvedené, či je v danej chvíli dostupná alebo požičaná.

Ako sa dozviem, že uplynula výpožičná doba?

Ak ste do svojej prihlášky uviedli e-mailový kontakt, knižnično-informačný systém DAWINCI vás automaticky 3 dni pred uplynutím výpožičnej doby e-mailom upozorní na to, že ju onedlho prekročíte.