Už vieme, ktoré detské výtvarné diela skrášlia čitateľské preukazy!

Na jeseň 2020 sme vyhlásili výtvarnú súťaž Navrhni si preukaz. Chceli sme, aby naše čitateľské preukazy boli hravé, priateľské a plné detskej radosti. Do termínu uzávierky 30. marca 2021 sme dostali 49 výtvarných diel, z toho 40 v I. kategórii (MŠ a I. stupeň ZS). Zapojili sa deti zo všetkých základných škôl v meste, gymnázia, ZUŠ a ZŠ v Borskom MIkuláši.

V uplynulých dňoch porota v zložení Hana Oslejová, Štefan Orth ml (obaja ZUŠ) a Silvia Sameková  (Záhorská knižnica) zasadla, pozorne si všetky práce pozrela a vybrala víťazov: 11 prác získalo titul "Ocenená práca" a 1 "Hlavná cena".

Spolu teda 12 ocenených prác Záhorská knižnica zakomponuje do dizajnu nového čitateľského preukazu. Jeho grafickú podobu navrhne výtvarník a pedagóg Štefan Orth ml. To však nie je všetko, každú detskú prácu vrátane ocenených vystavíme na výstavke na schodisku v priestoroch knižnice.

Víťazov budeme v najbližších dňoch kontaktovať.

Ďakujeme všetkým deťom, ktoré sa do súťaže Navrhni si preukaz zapojili, a tešíme sa už onedlho na stretnutie v knižnici!

Hlavná cena

Adam Šefčovič, ZUŠ