AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

Vyhlasujeme XXXVIII. ročník Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2024

Už po 38. krát oznamujeme, že ďalší ročník celoslovenskej súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského je pripravený. Súťaží sa v poézii aj próze v 3 vekových kategóriách od žiakov II. stupňa ZŠ (a tomu zodpovedajúcich tried osemročných gymnázií) až po dospelých bez obmedzenia. Porotu budú opäť tvoriť renomovaní autori a literárni vedci pod taktovkou Slovenského literárneho centra. Elektronické prihlasovanie bude spustené 15. júna 2024 a potrvá až do 15. septembra 2024. Celý ročník uzatvoríme v novembri slávnostným ocenením víťazov a vydaním Bulletinu víťazných prác. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Výstava ilustrácií BIB 2023

Od 6. mája skrášľujú naše schodisko ilustrácie detských kníh z celého sveta. Ide o kolekciu víťazných prác prestížnej medzinárodnej súťaže Bienále ilustrácií Bratislava 2023 Grand Prix, Zlaté jablká, Plakety a Čestné uznania BIB 2023. Výstavu zapožičala Mestská knižnica mesta Piešťany a potrvá do 31. augusta 2024 .  

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Voľné pracovné miesto

Do nášho kolektívu hľadáme novú kolegyňu či kolegu na miesto regionálneho bibliografa/-ky. Ide o špecializovanú knihovnícku pozíciu, ktorá si vyžaduje ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa. Prosím, venujte pozornosť bližším informáciám a požiadavkám na uchádzača, ktoré sú uvedené na infografike v článku. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Rok, uplynul, opäť pozývame na burzu kníh!

Od 22. do 24. apríla 2024 sa uskutoční burza kníh. Ak chcete získať niektorú z vyradených alebo darovaných kníh za symbolickú sumu, určite príďte v čase od 8 h do 16 h do senického Domu kultúry. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Ocenenie za prínos v oblasti kultúry

V utorok 16. apríla 2024 odovzdali predstavitelia mesta Senica ocenenia nominovaným kultúrnym a pedagogickým osobnostiam. Jednou z 21 ocenených bola aj riaditeľka Záhorskej knižnice Silvia Sameková. Pred 5 rokmi nastupovala do funkcie s cieľom posunúť Záhorskú knižnicu smerom k modernej kultúrnej inštitúcii 21. storočia. Pod jej vedením zaznamenala knižnica intenzívny rozvoj vo viacerých oblastiach. 

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

Dúhové Kolohranie s MIškou Schererovou

V piatok 14. júna 2024 o 9:30 h sa najmenšie detičky budú hrať s Miškou Schererovou v rytme kola roka. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Podporná skupina nosenia detí

Ak Vás zaujíma problematika nosenia detí, vo štvrtok 14. júna 2024 od 15:30 h do 17 h sa môžete v priestoroch klubovne stretnúť s certifikovanou lektorkou Elenou Medňanskou. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Stretnutie s básnikom Mariánom Hatalom

V stredu 12. júna 2024 o 17 h pozývame na Literárne výpravy Mariána Hatalu, básnika a prekladateľa, ktorého viaže k Senici osobné puto. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Kreatívna dielnička Motýlí prsteň

Deti od 2 do 8 rokov pozývame na tvorivú dielničku, počas ktorej si budeme vyrábať motýlí prsteň. Nezabudnite prísť v stredu 12. júna o 15 h.  

Čítaj viac
Pripravujeme

Júnové TriKáčko

Milovníci dobrej literatúry, príďte v sobotu 8. júna 2024 o 9:30 h do klubovne na ďalšie stretnutie komunitného knižného klubu TriKáčko, ktoré sa každý mesiac stretáva u nás v knižnici. Strávite príjemné a užitočné chvíle debatovaním o knihách s podobne nadšenými ľuďmi. Bližšie informácie o činnosti TriKáčka nájdete tu

 

Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Kreatívna sobota s Martinom Fajnorom

V sobotu 1. júna 2024 sa oddelenie pre deti zaplnilo malými kreatívcami, ktorí prišli stráviť tvorivé dopoludnie s Martinom Fajnorom. 

Čítaj viac
Realizácie

Májové Čítaníčko

Aj v máji sme pozvali najmenších na obľúbené Čítaníčko s Kami. Konalo sa v utorok 28. mája 2024. 

Čítaj viac
Realizácie

O detskom vzdore s psychologičkou Máriou Kotusovou

Piatky predpoludním sú tradične vyhradené najmenším deťom a ich rodičom. 24. mája 2024 sme pozvali psychologičku Máriu Kotusovú, aby sa venovala zaujímavej téme, s ktorou sa stretávajú mnohí z nás - detskému vzdoru. 

Čítaj viac
Realizácie

Senické zvončeky

V stredu 22. mája 2024 sme privítali malých škôlkarov na tradičnej recitačnej súťaži Senické zvončeky, ktorú pripravuje Materská škola Senica. Milé deti, ste úžasní recitátori, ďakujeme!

Čítaj viac
Realizácie

Dielnička žiakov ZUŠ s Danou Motusovou Melegovou

Vo štvrtok 16. mája 2024 sa žiaci výtvarného odboru senickej ZUŠ stretli s výtvarníčkou Danou Motusovou Melegovou, aby spoločne tvorili z polyméru. 

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...