AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

Vyhlasujeme XXXVIII. ročník Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2024

Už po 38. krát oznamujeme, že ďalší ročník celoslovenskej súťaže Literárna Senica Ladislava Novomeského je pripravený. Súťaží sa v poézii aj próze v 3 vekových kategóriách od žiakov II. stupňa ZŠ (a tomu zodpovedajúcich tried osemročných gymnázií) až po dospelých bez obmedzenia. Porotu budú opäť tvoriť renomovaní autori a literárni vedci pod taktovkou Slovenského literárneho centra. Elektronické prihlasovanie bude spustené 15. júna 2024 a potrvá až do 15. septembra 2024. Celý ročník uzatvoríme v novembri slávnostným ocenením víťazov a vydaním Bulletinu víťazných prác. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Výstava ilustrácií BIB 2023

Od 6. mája skrášľujú naše schodisko ilustrácie detských kníh z celého sveta. Ide o kolekciu víťazných prác prestížnej medzinárodnej súťaže Bienále ilustrácií Bratislava 2023 Grand Prix, Zlaté jablká, Plakety a Čestné uznania BIB 2023. Výstavu zapožičala Mestská knižnica mesta Piešťany a potrvá do 31. augusta 2024 .  

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Voľné pracovné miesto

Do nášho kolektívu hľadáme novú kolegyňu či kolegu na miesto regionálneho bibliografa/-ky. Ide o špecializovanú knihovnícku pozíciu, ktorá si vyžaduje ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa. Prosím, venujte pozornosť bližším informáciám a požiadavkám na uchádzača, ktoré sú uvedené na infografike v článku. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Rok, uplynul, opäť pozývame na burzu kníh!

Od 22. do 24. apríla 2024 sa uskutoční burza kníh. Ak chcete získať niektorú z vyradených alebo darovaných kníh za symbolickú sumu, určite príďte v čase od 8 h do 16 h do senického Domu kultúry. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Ocenenie za prínos v oblasti kultúry

V utorok 16. apríla 2024 odovzdali predstavitelia mesta Senica ocenenia nominovaným kultúrnym a pedagogickým osobnostiam. Jednou z 21 ocenených bola aj riaditeľka Záhorskej knižnice Silvia Sameková. Pred 5 rokmi nastupovala do funkcie s cieľom posunúť Záhorskú knižnicu smerom k modernej kultúrnej inštitúcii 21. storočia. Pod jej vedením zaznamenala knižnica intenzívny rozvoj vo viacerých oblastiach. 

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

O detskom vzdore s psychologičkou Máriou Kotusovou

V piatok 24. mája 2024 pozývame o 9:30 h na stretnutie s psychologičkou Máriou Kotusovou. Venovať sa budeme téme, s ktorou sa stretávajú mnohí rodičia - detský vzdor.

Čítaj viac
Pripravujeme

Kristína Mišovičová oTulajovi zo zberného dvora

V stredu 15. mája 2024 pozývame všetky deti na stretnutie s obľúbenou autorkou kníh pre deti i dospelých Kristínou Mišovičovou. Nezabudnite prísť o 14 h, bude sa rozprávať o psíkovi Tulajovi. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Relaxačná dielnička pre dospelých: vytvorte si letný venček

Vo štvrtok 9. mája 2024 o 16:30 h k nám príde Gabika Rehušová, aby si spolu so záujemcami vytvorili letný venček z prírodných materiálov. Počet miest je obmedzený. V prípade záujmu sa, prosím, prihláste na t. č. 034/654 3780 alebo e-mailom miroslava.otrisalova@zahorskakniznica.eu.

Čítaj viac
Pripravujeme

Májové TriKáčko

V sobotu 4. mája 2024 sa v našej klubovni opäť stretne TriKáčko, komunitný knižný klub. Ak máte radi dobré knihy a chcete sa o nich pobaviť aj s ostatnými, príďte do 9:30 h do knižnice. Bližšie informácie o TriKáčku nájdete TU

Čítaj viac
Pripravujeme

Májové podujatia

Pozývame všetkých na májové podujatia.

Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Dielnička žiakov ZUŠ s Danou Motusovou Melegovou

Vo štvrtok 16. mája 2024 sa žiaci výtvarného odboru senickej ZUŠ stretli s výtvarníčkou Danou Motusovou Melegovou, aby spoločne tvorili z polyméru. 

Čítaj viac
Realizácie

O Tulajovi zo zberného dvora s Kristínou Mišovičovou

Dni detskej knihy pokračovali aj v stredu 15. mája 2024. Pozvali sme autorku Kristínu Mišovičovú, aby deťom zo školského klubu I. ZŠ porozprávala o Tulajovi, hlavnom hrdinovi svojej knihy Tulaj zo zberného dvora. 

Čítaj viac
Realizácie

Stretnutie so spisovateľkou Svetlanou Majchrákovou

V utorok 14. mája 2024 sme pripravili stretnutie žiakov 8. ročníka II. ZŠ so Svetlanou Majchrákovou, autorkou kníh pre mládež s historickou tematikou.  

Čítaj viac
Realizácie

Adrianin prvý prípad s Jelou Mlčochovou

V pondelok 14. mája 2024 sme otvorili Dni detskej knihy úvodným podujatím - stretnutím senických gymnazistov s autorkou Jelou Mlčochovou. Jej dielom Adrianin prvý prípad sa zaoberajú na hodinách literatúry, besedu naživo so samotnou autorkou si preto nemohli nechať ujsť. 

Čítaj viac
Realizácie

Letný prírodný venček s Gabikou Rehušovou

Vo štvrtok 9. mája 2024 sa knižnicou niesla vôňa letných kvetín, v klubovni sa totiž relaxovalo pri viazaní prírodného venčeka. Lektorka Gabika Rehušová priniesla množstvo materiálu a ochotne záujemkyne sprevádzala krok za krokom, aby si každá z nich dokázala uviť svoj venček. 

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...