AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

V knižnici využívame RFID technológiu

Na základe úspešného projektu Modernizujeme sa RFID sme začali v plnej miere využívať výhody RFID technológie. Čitatelia tak získali možnosť požičiavať a vracať knihy prostredníctvom 2 selfcheckov - samoobslužných automatov, zamestnancom sa zjednodušila práca s knihami vďaka stolovým pracovným staniciam. Do oddelení pribudli bezpečnostné brány, ktoré zabezpečujú ochranu knižničného fondu. Súčasťou projektu bolo aj vybavenie priestorov knižnice germicídnymi žiaričmi na zvýšenie hygienického štandardu pre návštevníkov i zamestnancov. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Výstava prác zaslaných do 5. ročníka súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského 2023

Slávnostným vyhodnotením a odovzdaním diplomov oceneným autorom sme zároveň otvorili výstavu prác 5. ročníka súťaže Rozprávky Pavla Dobšinského 2023. Ocenené práce nájdete v priestoroch schodiska. Ostatné práce skrášľujú odd. pre deti a mládež na III. nadzemnom podlaží. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Uzávierka XXXVII. ročníka Literárnej Senice Ladislava Novomeského 2023 sa blíži!

15. september 2023 je termínom uzávierky tradičnej celoslovenskej súťaže v autorskej tvorbe. Súťaží sa v 3 vekových kategóriách v poézii a v próze. Odborná porota hodnotí jednotlivé práce anonymne. Slávnostné vyhodnotenie a vydanie Bulletinu víťazných prác je naplánované na koniec novembra. 

Všetky potrebné informácie sú k dispozícii na našom webe, v hlavnom menu odkaz Projekty alebo TU

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Nech sa páči, vstúpte do beletrie!

V pondelok 4. septembra 2023 sme za prítomnosti podpredsedníčky TTSK Veroniky Buc a primátora mesta Senica Martina Džačovského slávnostne otvorili zmodernizované odd. beletrie. Po oddelení odbornej literatúry je oddelenie beletrie už druhým, kompletne vynoveným oddelením knižnice. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Od 4. septembra 2023 prechádzame na bežný režim

Upozorňujeme, že v sobotu 2. septembra 2023 bude knižnica zatvorená. Od pondelka 4. septembra prechádzame na bežnú otváraciu dobu vo všetkých oddeleniach. Tešíme sa na Vás!

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

Môj plán B: stretnutie s Evou Borušovičovou

V stredu 4. októbra 2023 o 17 h privítame spisovateľku, scenáristku a režisérku Evu Borušovičovú. Srdečne všetkých pozývame!

Čítaj viac
Pripravujeme

Zážitkové workshopy s Post Bellum pre ZŠ a SŠ

V októbri uskutočníme zážitkové workshopy pre žiakov a študentov senických škôl. Spolu s lektormi z Post Bellum sa deti a študenti budú venovať kritickému mysleniu a udalostiam z našej nedávnej histórie. 

Podujatie podporilo mesto Senica. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Októbrové podujatia

Vyberiete si z našej jesennej ponuky podujatí?

Čítaj viac
Pripravujeme

NOVINKA: Sobotné kreatívne dielničky s Nicol

V sobotu 30. septembra 2023 bude mať premiéru novinka v našej ponuke pravidelných podujatí Sobotná kreatívna dielnička s výtvarníčkou Nicol. Raz mesačne v čase od 9 h do 11:30 h bude v odd. pre deti výtvarníčka pripravená venovať sa tvorivým deťom a oboznamovať ich s výtvarnými technikami.

Podujatie je vhodné pre deti od 5 rokov a nie je potrebné sa vopred prihlasovať. Deti môžu prísť hocikedy počas uvedených hodín a môžu tvoriť svojim vlastným tempom. Nicol sa bude prítomným deťom individuálne venovať. 


Čítaj viac
Pripravujeme

Jazyková kaviareň

Po letnej prestávke opäť všetkých pozývame do tradičnej Jazykovej kaviarne. Stretneme sa vo štvrtok 28. októbra 2023o 16:30 h. 

Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Premiérové sobotné dielničky s Nicol pritiahli desiatky detí

Našu ponuku pravidelných podujatí sme rozšírili o sobotné dielničky s výtvarníčkou Nicol, ktoré sa budú konať vždy jednu sobotu v mesiaci. Na premiérové dielničky 30. septembra 2023 prišli desiatky detí, aby spoločne s výtvarníčkou tvorili asambláž. Ďalšie stretnutie sa bude konať v sobotu 28. októbra. 

Čítaj viac
Realizácie

Deti tvorili s výtvarníkom Filipom Horníkom

Vo štvrtok 28. septembra 2023 sa u nás opäť dostali k slovu deti a ich kreativita. Počas dňa prišli deti z II. ZŠ na Sadovej ulici, aby spoločne s mladým výtvarníkom Filipom Horníkom spoločne vytvorili Odpadkového fantóma. Popoludní sa k nim pridali aj deti zo Školského klubu z I. ZŠ a verejnosť. 

Čítaj viac
Realizácie

Ukrajinský teen klub má za sebou premiéru

V piatok 22. septembra 2023 sa u nás po prvý raz stretli mladí ľudia z Ukrajiny. Knižnica im ponúkla možnosť príjemne a užitočne stráviť voľný čas. Hoci pôvodne sme zamýšľali mesačnú periodicitu klubu, sami si navrhli stretávanie každý piatok o 16 h. 

Čítaj viac
Realizácie

Kreatívny relax s arteterapeutkou

Vo štvrtok 14. septembra 2023 sa uskutočnila ďalšia relaxačná dielnička pre dospelých. Tému Môj stred si zvolila arteterapeutka Zuzka Ťulák Krčmáriková. Prítomné dámy spojili terapeutické metódy a kreativitu, aby lepšie dokázali nájsť samé seba.

Čítaj viac
Realizácie

Deti tvorili bájneho jednorožca

Vo štvrtok 14. septembra 2023 sme deti pozvali na ďalšie kreatívne čítanie a tvorenie. Knihovníčky Duška a Kami sa tentoraz inšpirovali časopisom Šikovníček a spolu s deťmi si vytvorili bájnych jednorožcov. 

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...