XXXII. LITERÁRNA SENICA LADISLAVA NOVOMESKÉHO 2018 - Pavel Bakajsa - Čestné uznanie za poéziu v III. kategórii

Z hodnotenia poroty (Dana Podracká a Eva Tomkuliaková posudzovali poéziu) na adresu Pavla Bakajsu vyberáme: „Cyklus piatich básní Pavla Bakajsu je cyklom tajomných momentiek – okamihov, ktoré niečo veľmi intenzívne zaznamenávajú, nie však do konca, ani s popisom konkrétnejších detailov. Ak v záverečnej momentke-básni autor hovorí o odraze, sú to do seba zapadajúce fragmenty odrážanej reality, ktorá sa stáva tajomnejšou a zaujímavejšou v okamihu, keď sa ocitne v priestore jazyka, ktorý okamihu dáva iné rámcovanie, iné dimenzie a iné významy.“ 22-ročný Pavel Bakajsa je zo Sniny a študuje na Technickej univerzite v Košiciach.

K oceneniu na XXXII. LSLN 2018 srdečne blahoželáme.