AKTUÁLNE U NÁS

Aktuality

Aktuálne u nás

Týždeň slovenských knižníc 2024: Knižnice pre všetkých

V týždni od 4. do 8. marca 2024 sa po celom Slovensku koná už tradičný Týždeň slovenských knižníc. Záštitu nad aktivitou prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Počas celého týždňa sú pripravené aktivity pre malých i veľkých. 

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Chceli sme poznať Váš názor

Počas novembra 2023 sme zisťovali mieru spokojnosti či nespokojnosti so službami našej knižnice. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do prieskumu zapojili. Výsledky nájdete TU

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Požičajte si audioknihy

V spolupráci s Palmknihy.cz sme ponuku služieb rozšírili o audioknihy. Zatiaľ beží skúšobná prevádzka, počas ktorej si registrovaný čitateľ môže bezplatne stiahnuť 1 e-výpožičku (e-knihu alebo audioknihu). Po skúšobnej prevádzke zostane možnosť 1 bezplatnej e-výpožičky zachovaná, zároveň však pribudne možnosť sťahovať si ďalšie e-výpožičky za poplatok 2 €. Bližšie informácie a návod, ako na e-výpožičky, nájdete TU

Čítaj viac
Aktuálne u nás

Informatické hodiny na aktuálne témy

Okrem informatických vyučovacích hodín, na ktorých sa žiaci oboznamujú s činnosťou knižnice, ponúkame aj tematické vzdelávanie zamerané na prácu s micro:bitmi, 3D tlač a modelovanie, ako aj na tému kyberšikany a nástrah online priestoru. 

Hodiny prebiehajú praktickou a hravou formou v priestoroch Záhorskej knižnice. V prípade záujmu si termín dohodnite na t. č. 034/654 3780 alebo mailom alica.chomova@zahorskakniznica.eu


Čítaj viac
Aktuálne u nás

Valentínske kreatívne dielničky pre ZŠ a školské kluby

V dňoch od 12. do 16. februára 2024 sme pripravili kreatívne dielničky s valentínskou tematikou. V prípade záujmu kontaktujte, prosím, odd. pre deti na t. č. 034/654 6519 alebo mailom dusana.kisonova@zahorskakniznica.eu. 

Čítaj viac
otvoriť všetky aktuality
PRIPRAVUJEME

Podujatia

Pripravujeme

TriKáčko, komunitný knižný klub

V sobotu 2. marca 2024 sa o 9:30 h stretnú milovníci dobrej literatúry. Bližšie informácie o činnosti klubu nájdete TU

Čítaj viac
Pripravujeme

Februárová jazyková kaviareň

Aj vo februári ponúkame možnosť komunikovať v cudzom jazyku. Pozor, nastáva zmena v mieste konania: tentoraz sa stretneme 29. februára 2024 o 16:30 h v kaviarni v DAV-e v parku. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Čítaníčko pre najmenších

V utorok 27. februára 2024 o 9:30 h budú Kami a Duška opäť čítať najmenším deťom. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Dobrá komunikácia = lepšie vzťahy

V stredu 21. februára 2024 o 17 h pozývame na stretnutie s psychologičkou Monikou Grepiniakovou. Téma besedy bude veľmi aktuálna - medziľudská komunikácia, ktorá dokáže zlepšovať vzťahy. 

Čítaj viac
Pripravujeme

Podporná skupina nosenia detí

Vo štvrtok 15. februára 2024 od 15:30 h do 17 h sa uskutoční pravidelné stretnutie nosenia detí pod vedením Eleny Medňanskej, cerfitikovanej lektorky. 

Čítaj viac
REALIZÁCIE

Zrealizovali sme

Realizácie

Tvorivá sobota

V sobotu 24. februára 2024 mali deti aj ich rodičia možnosť stráviť sobotné predpoludnie kreatívne s výtvarníčkou Luciou Morávkovou. Tentoraz bola téma Grafika nás baví!

Čítaj viac
Realizácie

Dobrou komunikáciou k lepším vzťahom

V stredu 21. februára 2024 sme pripravili podujatie zamerané na zlepšovanie komunikačných zručností v bežnom živote. Naše pozvanie prijala psychologička Monika Grepiniaková. 

Čítaj viac
Realizácie

Valentínsky literárny kvíz

V stredu 14. februára 2024 sme spojili sviatok sv. Valentína s literatúrou. Pre 2 triedy senického gymnázia sme pripravili literárny kvíz na ľúbostnú tému.

Čítaj viac
Realizácie

Valentín plný srdiečok z lásky

V stredu 14. februára u nás vládol Valentín. Pripravili sme spolu 8 tvorivých dielničiek - 7 pre školské kolektívy a 1 pre verejnosť. Spoločne sme vytvorili množstvo krásnych srdiečok, ktoré potom deti darovali niekomu z lásky. 

Čítaj viac
Realizácie

Hravé stretnutie s Montessori

V piatok 9. februára 2024 sme v spolupráci s Monte clubom pripravili ďalšiu herničku v štýle Montessori pedagogiky. 

Čítaj viac
otvoriť všetky realizácie
SLUŽBY

Naše služby

výpožičné

- prezenčné (v knižnici)
- absenčné (mimo knižnice)

Čítať viac...
prolongačné

- predĺženie výpožičnej lehoty
Predĺženie výpožičnej lehoty sa môže zrealizovať najviac trikrát ...

Čítať viac...
rezervačné

- rezervovanie dokumentov
Čitateľ môže požiadať o rezervovanie požičaných dokumentov...

Čítať viac...
konzultačné

Poskytujeme informácie o fondoch a službách knižnice. Poradíme, ako postupovať pri vypožičiavaní, vyhľadávaní...

Čítať viac...
ZATVORENÁ KNIŽNICA?

NEVADÍ!

Ak Vám nemôžeme posúvať múdrosť a krásu kníh v reálnom priestore, využijeme možnosti, ktoré ponúka virtuálny svet. Sledujte nás, na webe a FB postupne pridávame rôzne aktivity pre deti aj dospelých. Nech sa páči, začíname!

Naša Senica: čítame z dobovej tlače

Čo sa dialo v Senici v rokoch nedávno minulých? Ponúkame kvízy, ktoré pobavia, možno pripomenú zaujímavé udalosti a veríme, že aj poučia.
Naša Senica 1977 – 1979 Naša Senica 1980 – 1982 Naša Senica 1983 – 1986

Poznáte osobnosti späté so Senicou?

História Senice je bohatá na významné postavy, žili a tvorili tu viacerí národní buditelia, literáti či výtvarníci. Ponúkame možnosť otestovať si svoje vedomosti a niečo nové sa dozvedieť.
Otvoriť kvíz

Poznáte zaujímavosti z histórie Senice?

Senica pamätá husitov, sprievod českého kráľa i meruôsme roky... Pripravili sme testy plné faktov z našej minulosti, veď história Senice je taká vzrušujúca!
Otvoriť kvíz - 1. časť Otvoriť kvíz - 2. časť

Poznáte súčasnú Senicu?

Senica, to nie je len minulosť. Čas sa nezastaví, žijeme tu a teraz. Sledujete, čo sa v Senici v posledných rokoch deje?
Otvoriť kvíz
#newsletter

Chcete vedieť viac?

Prihláste sa na odber newslettra...